Csákó Zsolt
2013-ban kezdtem el foglalkozni a pálinkával komolyabban. Az élet fintora hogy utáltam a pálinkát addig, amíg meg nem kóstoltam azt, amit igazából a nagykönyvben pálinkának hívnak. Az ízek olyan intenzitását kaptam melyet a házi pálinkák nem nagyon képviseltek, bár azért ma már ez változóban van. Ennek hatására érdekelt hogyan lehet ilyen eszenciákat létrehozni a gyümölcsből. A interneten kutakodva találtam a Corvinus egyetem másoddiplomás képzésére. Mivel volt egy alap diplomám Mérnök informatikus programozó, mely tökéletesen passzolt ehhez a képzéshez, mint alap. Ezért 2014-ben beiratkoztam a Corvinus Egyetem Pálinka Mester szakára és 2016-ban sikeres államvizsgát és diplomát szereztem Pálinka mester szaktanácsadóként, és sikeresen megszereztem a Pálinkabírálói oklevelet is. A képzés során teljesen elköteleződtem a pálinka megismertetésével és bemutatásával, úgy ahogy én találkoztam vele másodszorra. Célom hogy minél szélesebb körben ismertessem a pálinka sajátosságait, sokszínűségét, értékét a magyar kultúrában és gasztronómiában. Szeretném, ha mindenki megismerné ezt az érzést „EZ PÁLINKA!!! Érzem a gyümölcs illatát, az ízét. Egyértelműen felismerhető miből van.” Többek közt ez a jó pálinka ismérve. „A pálinka mester képzéssel kapcsolatban ezúton szeretném megköszönni az előadóknak azt a szakmai alázatot és ismeret átadást a pálinkáról, mellyel engem is a rabjává tettek." "A képzés, olyan szakmai mélységekben ad ismereteket, melyet más képzések nem tudnak ilyen szinten biztosítani. Személy szerint én kiemelném a pálinka túrákat, főzdelátogatások, illetve a gyakorlati oktatást, mind az előállításról (fermentáció, desztillálás különböző típusú berendezésekkel), mind az érzékszervi minősítések tekintetében (érzékszervi minősítés/bírálás).”
4 PostsGiliga Laci
Giliga Laci vagyok, pálinkamester, párlatvezető. Az internet világában Muslicza úr néven találhatsz meg Párlatvezetés nevű blogomon és annak Facebook oldalán. Korábban csak mint elégedetlenkedő fogyasztó léteztem a pálinka világában, zsörtölődve a sok technokolos, vagy éppen savanyú íz-, és illatélmény miatt. Mivel a családon belüli főzés kapcsán se volt jobb a helyzet, így előbb-utóbb várható volt, hogy valami tudományos helyre kell járnom, hogy változtathassak ezen. Így is lett, az akkori Corvinus Egyetem Pálinkamester képzésén sikerült elmélyíteni addigi szerény tapasztalataimat és tudásomat, melyről aztán egy szép diplomát kaptam kézhez, nem mellékesen az ismeretek mellett. Ezt követően már évről-évre egyre nagyobb teret követelt az életemben a pálinka a szó legjobb értelmében. Főzőmesterként az alkotás örömét élhetem át, míg bírálóként a fejlődni vágyó pálinkafőzők egyre jobb eredményeiért szurkolhatok. Nyilvános és privát kóstolóestek szervezésével, tartásával igyekszem közelebb hozni az érdeklődőket ehhez a csodálatos világhoz, a pálinka megértéséhez, megkedveléséhez. Hivatalos formában is igyekszem a jó pálinka titkait továbbadni, OKJ-s képzések elméleti, gyakorlati oktatójaként. A pálinkán túl, de a párlatokon innen mára már a ginlepárlás lett a másik nagy szerelem. A fűszerek és lepárlás millió kombinációja! Mindezek kapcsán olvashatsz majd tőlem szeszes gondolatokat, történeteket. Így hát nincs más hátra, gyere velem egy párlatvezetésre!
3 PostsPálinkakommandó
MI a feladata egy Pálinkakommandósnak? Egy igazi Partyőrnek? Hogy összegyűjtse a pálinkák és párlatok világának híreit, rendszerezi és közzéteszi, hogy te mindent egy helyen olvashass kedvenc nedűidről :) Ezzel segítve, hogy a kulturált pálinkafogyasztásnak egyre többen hódolhassanak.
256 Posts